مشتری مداری–ارتباط با مشتری-مدیریت کارکنان-مدیریت پروژه

دیریت ارتباط با مشتری (crm) در واقع گام ها و خدماتی می باشد که برای ارائه خدمات به مشتریان برداشته می شود.بسیاری نیز بر این عقیده می باشند که مدیریت ارتباط با مشتری مجموعه نرم افزارها و خدماتی می باشند که به اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات کمک می کند.در واقع می توان گفت که مدیریت ارباط با مشتری یا crm به حوزه تکنولوژی نزدیک می باشد. همانطور که گفتیم دسته دیگر نیز بر این عقیده می باشند که مدیریت

در انجام یک پروژه و به ثمر رساندن آن 4 مرحله اصلی و مهم وجود دارد که عبارتند از:

  • مدیریت ارتباط با مشتری و مشتری مداری
  • مدیریت کارکنان
  • مدیریت پروژه و مدیریت کسب و کار
  • مشتری مداری

 

انجام پروژه موفق به مفهوم دقیق هریک از این موارد بر می گردد که در زیر به تعریف هر یک از این موارد می پردازیم تا شما با استفاده از این مفاهیم بتوانید مسیر کاملا صحیحی را در ارائه پروژه خود انتخاب نمایید.

  • مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت ارتباط با مشتری (crm) در واقع گام ها و خدماتی می باشد که برای ارائه خدمات به مشتریان برداشته می شود.بسیاری نیز بر این عقیده می باشند که مدیریت ارتباط با مشتری مجموعه نرم افزارها و خدماتی می باشند که به اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات کمک می کند.در واقع می توان گفت که مدیریت ارباط با مشتری یا crm  به حوزه تکنولوژی نزدیک می باشد. همانطور که گفتیم دسته دیگر نیز بر این عقیده می باشند که مدیریت ارتباط با مشتری در واقع نگرشی برای ایجاد، حفظ، توسعه و تعمیق رابطه با مشتری می باشد. مدیریت ارتباط با مشتری در واقع یک نرم افزار می باشد و هدف نرم افزار ارتباط با مشتری نرم افزاری می باشد که هدف آن اتوماسیون فعالیت های فروش و بازاریابی و نیز مدیریت فعالیت های مرتبط با فروش و خدمات در داخل یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد.

نرم افزار کارستان ارائه دهنده قابلیت خدمت رسانی به مشتری می باشد . در واقع نرم افزار کارستان یک نرم افزار مدریت ارتباط با مشتری می باشد که تمامی خدمات مربوط به مدیریت ارتباط با مشتری را به مشتریان عزیز ارائه می دهد.

  • مدیریت کارکنان

یکی ار مهم ترین وظایفی که بر عهده مدیران و مسئولان می باشد  مدیریت کارکنان و کارمندان می باشد. در واقع مدیران باید به گونه ای باشند که برای کارمندان و کارکنان یک الگو شود و در واقع کاری کنند که کارمندا وظایف خود را طبق برنامه ارائه دهند. این عملکردها باید به گونه ای باشد که هر یک از کارمندان برای رسیدن به رتبه کارمند نمونه تلاش نمایند ودر مدیریت کارکنان در واقع رعایت هفت نکته ضروری می باشد.

۱.قدرت دادن به دیگران

نکته مهمی که برای مدیریت کارکنان باید در نظر داشت، قدرت بخشیدن می باشد. در واقع اگر مدیر به کارمندان خود قدرت ببخشد، به آن ها اعتماد به نفس، انرژی و نفوذ خواهد داد.

با این کار کارمندان آزادی بیشتری در انجام کار و تلاش خود خواهند داشت. رشد و سلامت سازمان هم بدین ترتیب تضمین خواهد شد.

۲. هرکس را متفاوت از دیگران رهبری کنید

بهتر آن است که مدیر با همه کارکنان خود مهربان باشد و نسبت به آن ها خوش رفتار باشد اما نمیتوان انتظار رفت که در مدیریت هر یک از آن ها به یک صورت باشد  چرا که هر یک از آن ها وظایف مشخصی دارند که ممکن است با چالش های مختص خود روبرو شوند.

 

۳. ارزش دیگران را حفظ کنید

۴. اعتمادسازی

 در مدیریت کارمندان، برای روابط فردی و تجاری خود باید اعتماد وجود داشته باشد . در واقع یک عامل مهم در شکل گبرب روابط ایجاد اعتماد می باشد. اعتماد باید به تدریج به وجود آید و پایدار باشد. راه‌هایی که یک رهبر می‌تواند اعتماد را از بین ببرد عبارتند از: عمل نکردن به قول‌ها، شایعه‌پراکنی، نگه‌داشتن اطلاعات فقط برای خود و دورو بودن. هرگاه اعتمادی از بین برود، باید دو برابر دفعه‌ی قبل تلاش کنید تا آن را بازیابید. می‌توانید به روش‌های زیر اعتماد ایجاد کنید: برای گوش دادن به دیگران و بازخورد دادن به آن‌ها زمان کافی اختصاص دهید، به دیگران احترام بگذارید و مطمئن باشید آن‌ها هم با اعتماد جبران خواهند کرد. هر کس را همان‌طور که هست بپذیرید، احساسات و نیازهای آن‌ها را پیش‌بینی کرده و همیشه آن‌ها را تشویق کنید.

۵. الگوی فداکاری باشید

 

در مدیریت کارمندن خود، برای رهبری تیم باید هم تیمی های خود را قانع کنید تا برای ادامه راه باید منافع شخصی قربانی شود.اگر که هم تیمی های بااستعدادی داشته باشید احتمالا ترغیب آنها به فداکاری و از خودگذشتگی دشوار خواهد بود. بنابراین برای این کار باید از خودتان شروع کنید، با این کار به رشد و توسعه هم تیمی های خود کمک کنید. با نشان دادن تمایل خود به اولویت قرار دادن هم تیمی ها، از آن ها می توانید این کار را به صورت متقابل بخواهید و بعد از آن از فداکاری های آنها تشکر نمایید.

۶. قدردانی از دیگران

 برای مدیریت کارمندان مهم است که رضایت کارمندان خود را بدست آرید.برای آنکه رضایت کارمندان خود را به دست آورید بهتر است به ازای انجام عمل موفق، ار آنها قدردانی نمایید.

 

۷.  کارمندان باید بدانند مفید و مؤثرند

بهتر است که مفید بودن هر یک از کارمندان جهت دادن انگیزه بیان شود.

8. استفاده از نرم افزار مدیریت کارمندان

        برای مدیریت کارمندان نرم افزارهای متفاوتی وجود دارد که نرم افزار کارستان پرکاربرد ترین و محبوب ترین این نرم افزار ها می باشد . با استفاده از نرم افزار کارستان به راحتی می توانید مدیریت کارمندان خود را اعم از حضور و غیاب کارمندان، گزارش کارهای روزمره کارمندان و نحوه پشتیبانی آنها و .. را مدیریت نمایید.

 

 

  • مدیریت پروژه و مدیریت کسب و کار

 

برای این که بتوانید یک کسب و کار یا پروژه را به خوبی هدایت نمایید و یا این که شروع کنید یک سری عوامل و اطلاعات تاثیر گذار می یاشد که تمامی این عوامل مدیریت پروژه نام دارد.

در واقع مدیریت پروژه یک سری فعالیت کاملا به هم پیوسته می باشد که مراحلی از جمله

آغاز

برنامه ریزی

انتخاب تیم

کنترل

اجرا و به نتیجه رساندن پروژه را شامل می شود.

در ارائه یک پروژه همواره تلاش بر این می باشد که به نتیجه مطلوبی رسیده شود. درمدیریت پروژه توسعه‌ی مهارت‌های فنی و اصول مدیریتی بسیار مهم می باشد و درواقع چالش اصلی در روند اداره‌ی پروژه، دستیابی به تمامی اهداف مورد نظر با وجود مدیریت محدودیت‌های زمان، کیفیت وبودجه است.

در واقع می توان مدیریت کسب و کار موفق را در انجام موفق مراحل زیر دانست.

برنامه‌ریزی

سازمان‌دهی

تعیین کارکنان

جهت دهی به امور

کنترل

بودجه بندی

 

 

 

با استفاده از نرم افزار کارستان می توان اغلب گزینه های بالا را در سیستم مدیریتی پیاده کرد . در واقع نر افزار کارستان یک نوع نرم افزار مدیریت پروژه و مدیریت کسب و کار می باشد که تمامی مشتریان و کارمندان مجموعه کاری آن قرار دارند.

  • مشتری مداری

معنای انگلیسی  مشتری مداری Customer Service، Customer Orientation و یا Customer Care  می باشد. جمله ای که همواره همه ما شنیده ایم و گفته ایم این است که فلان جا خیلی مشتری مدار است یا مشتری مداری فلان شرکت عالی است . اما واقعا معنای واژه مشتری مداری چیست؟

مشتری مداری در واقع برآورده کردن نیازهای نامشخص مشتری می باشد.برای این که بتوانیم نیازهای نامشخص یک مشتری را برطرف نماییم مفهوم خاصی وجود دارد و در واقع برای رفع نیازهای مشتری باید خدمات و پیگیری های لازم را برای محصولات ارائه دهیم

برای آنکه بتوانیم در رابطه مشتری مداری خود موفق باشیم باید نکات زیر را رعایت نماییم:

رفع نیازهای جنبی مشتری

احترام به شخصیت انسانی

تسهیل روند فعالیت ها

توجه داشتن به برخورد اول با مشتری

یکی از مهم ترین اصولی که در مشتری مداری وجود دارد برخورد اولیه با مشتری می باشد. درواقع ذهن انسان به گونه ای می باشد که برخورد اول بر روی آن تاثیر بسزایی دادرد. بنابراین کسی که به دنبال مشتری مداری است باید در برخورد اول رفتار ناخوشایندی از خود نشان ندهد. بنابراین برای داشتن مشتری مداری خوب باید برخورد مناسبی با مشتری داشته باشیم.