چند ویژگی یك نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری كاربردی


سهولت كار با نرم افزار: همه نرم افزارهای مالی و اداری باید كاربرپسند (user friendly) بوده و با فعالیت های روزانه شركت هماهنگ باشند. اگر نرم افزار پیچیده بوده و كار با آن سخت باشد علاوه بر آسیب های جدی كه به كار كارمندان وارد می آورد سرمایه استفاده شده برای خرید نرم افزار را نیز به هدر میدهد. 
تحلیل كاری در نرم افزار: برای كار با یك نرم افزار تنها ورود اطلاعات كافی نیست. نرم افزار باید بتواند این داده های وارد شده را تحلیل كرده و در موقع مناسب، گزارشات یا آلارم های مناسب به كاربر و رئیس بالا دست او بدهد. در CRM باید اطلاعات مشتریان وارد شده به درستی طبقه بندی شده تا كاربر برنامه بتواند اهداف و استراتژی های مختلف خود را با توجه به این طبقه بندی در نرم افزار پیاده كرده و به نتیجه مورد نظر خود حصول پیدا كند. تارگت گذاری در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان اصل اول به حساب می آید و باید به كاربر اجازه تعریف و رسیدن به آن تارگت داده شود.
انطباق نرم افزار با نیازهای سازمان: برای تمام كارها نمیتوان به تیم فروش متكی بود. نرم افزار CRM باید با توجه به نیازهای شركت خود به تیم فروش كمك كند تا فرصت های جدید برای فروش كالا و ارائه خدمات ایجاد شده و نقاطی كه نیاز به مشتری جدید در آن ها احساس می شود شناسایی گردد. پگیری فروش از جمله مسائل مهم در هر شركتی است كه ممكن است حتی حرفه ای ترین فروشنده ها هم آن را به خوبی انجام ندهند. نرم افزار CRM باید بتواند مطابق با روال سازمانی شركت فروشنده ها را در امر پیگیری و به ثمر رساندن فروش یاری نموده و با داشتن قابلیت شخصی سازی بتواند كاربران مختلف را در خود هندل نماید.
امكان استفاده از نرم افزار از راه دور: از فرصت های فروش باید در همه جا و هر زمانی استفاده بهینه نمود. به این منظور باید بتوان در هر موقعیتی برای اتصال به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری دسترسی داشت. مثلا از طریق اتصال كامپیوتر شخصی شما به سرور مركزی، از طریق سایت اینترنت، از طریق گوشی تلفن همراه و هر شی ارتباطی كه امروزه از آن استفاده می شود. یك نرم افزار CRM تحت وب می تواند نیازهای شما را در این زمینه به خوبی برطرف كند.
ارتباط قوی و همه جانبه با مشتری: برای تبدیل فرصتهای فروش به فروش قطعی و مشتریان بالقوه به مشتریان دائمی باید از هر گونه راه ارتباطی با ایشان استفاده نمود